Zapraszamy do wspólnego sprzątania rzeki Słupi 19 września w Ustce podczas III EkoSpływu. Chroń morze razem z nami!

W niedzielę, 19 września, odbędzie się sprzątanie ujściowego odcinka rzeki Słupi, w ramach III edycji Eko Spływu Rzeką Słupią. Pracownicy Wód Polskich włączą się aktywnie w wydarzenie oraz będą edukować uczestników akcji o znaczeniu ochrony Bałtyku i wód śródlądowych w ramach projektu Chroń morze!

Rzeka Słupia wypływa z torfowisk nieopodal Sierakowskiej Huty, na Pojezierzu Kaszubskim. Na całej swej długości, 138 km, płynie przez mozaikę krajobrazów, by skończyć swój bieg w porcie morskim w Ustce, gdzie uchodzi do Bałtyku.

W ramach III Eko Spływu Rzeką Słupią organizatorzy planują oczyszczenie 8-kilometrowego odcinka rzeki, działając aktywnie na lądzie – trasa piesza i z wody – trasa kajakowa oraz nurkując w rzece. Każdy uczestnik, który pokona wyznaczony przez organizatora odcinek otrzyma medal oraz weźmie udział w losowaniu nagród. W ubiegłym roku ponad 420 osób zebrało kilkaset kilogramów śmieci, co pokazuje, jak szeroki jest problem zanieczyszczenia naszych wód, w tym Bałtyku. Sprzątanie Słupi zakończy się piknikiem dla uczestników i mieszkańców Ustki. Wszystkie najważniejsze informacje o spływie znajdą państwo na STRONIE ORGANIZATORA. Zapraszamy do REJESTRACJI i widzimy się na miejscu!

Posprzątaj Słupię razem z nami i odbierz upominki Wód Polskich!

W ramach projektu Chroń morze! planujemy nie tylko wziąć aktywny udział w sprzątaniu rzeki Słupi, ale również edukować o Bałtyku i trosce o stan naszych wód. Zachęcamy do udziału w akcji sprzątania i wypatrywania stoiska Wód Polskich z upominkami przygotowanymi w ramach projektu Chroń morze. Dla najmłodszych zadbamy o miejsca do rysowania z kolorowankami przedstawiającymi zwierzęta Bałtyku, dla starszych dzieci i dorosłych – upominki do wygrania w kole fortuny oraz materiały informacyjno-edukacyjne o projekcie Chroń morze!

Razem chrońmy nasze morze

W ramach aktualizacji programu ochrony wód morskich – aPOWM zaplanowano blisko 60 działań służących poprawie stanu wód Bałtyku, od czyszczenia plaż ze śmieci (program łowienia sieci – widm, sprzątanie brzegów rzek, sprzątanie plaż nad jeziorami, doposażenie gmin w nowoczesny sprzęt do czyszczenia plaż) przez walkę z hałasem podwodnym do systemowych rozwiązań dla powstrzymania eutrofizacji akwenu Morza Bałtyckiego. Do 5 października 2021 roku trwają 3-miesięczne konsultacje społeczne projektu aPOWM. Każdy może wziąć udział w konsultacjach projektu i chronić morze razem z nami! Więcej na: www.chronmorze.eu/konsultacje/.

„Chronię morze. Nie śmiecę” – konkurs dla małych przedsiębiorców

Celem konkursu „Chronię morze. Nie śmiecę” jest zwrócenie uwagi na ochronę wód Morza Bałtyckiego przez promocję postaw proekologicznych w zakresie gospodarki odpadami powstającymi w trakcie działalności gospodarczej. Regulamin i szczegóły dostępne są pod adresem www.chronmorze.eu/konkurs.

Font Resize
Contrast