Aktualności

Konferencja w Szczecinie na finał konsultacji programu ochrony Bałtyku
05 października 2021
Ogólnopolska konferencja pod hasłem „Chroń morze” zorganizowana 5 października w Szczecinie kończy 3-miesięczne konsultacje społeczne aktualizacji Programu ochrony wód morskich (aPOWM). Projekt dokumentu, który zakłada blisko 60 działań na rzecz ochrony Bałtyku, uzupełniony o zgłoszone wnioski i uwagi,...
Czytaj więcej
Trzecia konferencja Chroń Morze już 5 października w Szczecinie!
21 września 2021
Ministerstwo Infrastruktury oraz Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie serdecznie zapraszają na trzecią, ostatnią już konferencję w ramach konsultacji społecznych projektu programu ochrony wód morskich (aPOWM).
Czytaj więcej
Tonę śmieci zebrano podczas III Eko Spływu rzeką Słupią! W akcję włączyli się pracownicy Wód Polskich
20 września 2021
Ponad 350 osób, w tym kilkunastu pracowników Wód Polskich, wzięło udział w sprzątaniu ujściowego odcinka rzeki Słupi w ramach III edycji Eko Spływu, zorganizowanego przez Stowarzyszenie „Alpha Team” ze środków budżetu Miasta Ustka.
Czytaj więcej
Chroń Morze na 8. Międzynarodowym Kongresie Morskim
16 września 2021
8. Międzynarodowy Kongres Morski był miejscem eksperckiej debaty poświęconej transportowi wodnemu, innowacyjnym technologiom, ekologii i ochronie ekosystemów morskich.
Czytaj więcej
Kilkadziesiąt worków odpadów zebrali uczestnicy sprzątania Mierzei Wiślanej. Działajmy razem w trosce o wody i Bałtyk!
10 września 2021
4 września, na plaży w okolicach Mikoszewa, odbyła się akcja sprzątania Mierzei Wiślanej. Wzięli w niej udział pracownicy Wód Polskich. Na brzegach Zalewu Wiślanego oraz ujściowego odcinka Wisły zebrano kilkadziesiąt worków odpadów zostawionych przez plażowiczów i wyrzuconych przez wodę na brzeg.
Czytaj więcej
Zapraszamy do wspólnego sprzątania rzeki Słupi 19 września w Ustce podczas III EkoSpływu. Chroń morze razem z nami!
09 września 2021
W niedzielę, 19 września, odbędzie się sprzątanie ujściowego odcinka rzeki Słupi, w ramach III edycji Eko Spływu Rzeką Słupią. Pracownicy Wód Polskich włączą się aktywnie w wydarzenie oraz będą edukować uczestników akcji o znaczeniu ochrony Bałtyku i wód śródlądowych w ramach projektu Chroń morze!
Czytaj więcej
Konsultacje aktualizacji programu ochrony wód morskich na półmetku
03 września 2021
31 sierpnia w Gdyni odbyła się druga konferencja w ramach aktualizacji programu ochrony wód morskich (aPOWM). Zapobieganie degradacji środowiska morskiego, ograniczenie zanieczyszczeń i odtwarzanie ekosystemów to część działań na rzecz Bałtyku, wskazanych w konsultowanym dokumencie.
Czytaj więcej
Konkurs „Chronię morze. Nie śmiecę” przedłużony do 4 października!
25 sierpnia 2021
Konkurs „Chronię morze. Nie śmiecę” przedłużony do 4 października! Zanieczyszczenie wybrzeża i wód Bałtyku staje się coraz większym problemem.
Czytaj więcej
Trwa rejestracja na konferencję 31 sierpnia!
12 sierpnia 2021
Ministerstwo Infrastruktury oraz Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie serdecznie zapraszają na drugą konferencję dotyczącą ochrony wód morskich. 31 sierpnia w Gdyni przedstawiciele administracji rządowej oraz eksperci omawiać będą wyniki dotychczasowych prac nad aktualizowanym programem działań...
Czytaj więcej
Ruszyły konsultacje społeczne prognozy projektu programu ochrony wód morskich
09 sierpnia 2021
9 lipca rozpoczęły się 21-dniowe konsultacje społeczne prognozy projektu aktualizacji programu ochrony wód morskich (aPOWM).
Czytaj więcej
Za nami pierwszy miesiąc konsultacji społecznych aPOWM
05 sierpnia 2021
Minął miesiąc od rozpoczęcia konsultacji społecznych projektu aktualizacji Programu Ochrony Wód Morskich (aPOWM).
Czytaj więcej
Na ile zmiany klimatyczne wpłyną na stan Bałtyku?
02 sierpnia 2021
Morze Bałtyckie na tle innych mórz i oceanów to stosunkowo płytki, niemal śródlądowy akwen w sercu Europy, którego położenie geograficzne, historia i perspektywy, jakie niosą zmiany klimatyczne sprawiają, że to morze bardzo specyficzne. Monitoring warunków hydrograficznych naszego morza pozwala weryfikować...
Czytaj więcej
Sieci widmo – śmiertelne pułapki w wodach Bałtyku
23 lipca 2021
Program ochrony wód morskich, którego aktualizację opracowują Wody Polskie, ma na celu zapewnienie dobrego stanu środowiska morskiego. Zerwane przez sztormy i porzucone sieci rybackie to śmiertelne pułapki dla mieszkańców Bałtyku.
Czytaj więcej
Stop degradacji Bałtyku. Razem chrońmy nasze morze!
09 lipca 2021
9 lipca w Gdańsku podczas konferencji „Chroń morze” rozpoczęły się konsultacje społeczne programu ochrony wód morskich (aPOWM), organizowane przez Ministerstwo Infrastruktury i PGW Wody Polskie.
Czytaj więcej
Razem chrońmy Bałtyk! Wystartowały konsultacje społeczne aPOWM
05 lipca 2021
5 lipca rozpoczęły się 3-miesięczne konsultacje społeczne aktualizacji projektu programu ochrony wód morskich (aPOWM).
Czytaj więcej
Odwieczny problem Bałtyku - sinice, biogeny i eutrofizacja wód
02 lipca 2021
Morze Bałtyckie to jedno z najpłytszych mórz świata. Jego niewielka głębokość, w połączeniu z dużym dopływem wód słodkich, niosących ze sobą liczne ładunki biogenów, prowadzi do rozkwitu sinic. Te coraz częstsze zjawisko pojawiające się na Morzu Bałtyckim, co roku utrudnia wypoczynek wszystkim turystom,...
Czytaj więcej
Trwa rejestracja na konferencję 9 lipca. Zapraszamy do udziału!
29 czerwca 2021
Ministerstwo Infrastruktury oraz Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie zapraszają na konferencję nt. ochrony wód morskich.
Czytaj więcej
"Bałtyk to morze bardzo specyficzne" - wywiad z Przemysławem Gruszeckim, dyrektorem departamentu Zarządzania Środowiskiem
15 czerwca 2021
O korzyściach, jakie dla sektorów zależnych od Bałtyku i dla każdego z nas niosą działania na rzecz jego ochrony mówi Przemysław Gruszecki, Dyrektor Departamentu Zarządzania Środowiskiem Wodnym PGW Wody Polskie.
Czytaj więcej
Konkurs "Chronię Morze. Nie śmiecę!"
07 czerwca 2021
W ramach projektu "Chroń Morze" przygotowaliśmy specjalny konkurs dla przedsiębiorców!
Czytaj więcej
Chroń Morze! Działamy na rzecz bioróżnorodności Bałtyku
21 maja 2021
Zapewnienie dobrego stanu wód Bałtyku to cel Programu ochrony wód morskich – POWM, aktualizowanego przez PGW Wody Polskie. Różnorodność biologiczna to jedna z cech świadczących o stanie naszego morza. W Dniu Różnorodności Biologicznej przypominamy o tym, że chroniąc Bałtyk zapewniamy możliwość rozwoju...
Czytaj więcej
Zatrzymajmy wędrówkę śmieci z rzek do Bałtyku – włącz się do akcji Wody to nie śmietnik!
07 maja 2021
Rzeki stanowią nierozerwalną część Morza Bałtyckiego – aż 97% rzek kończy swój bieg właśnie na północy Polski,; w zlewisku Bałtyku. Dbając o ich czystość, bezpośrednio wpływasz na poprawę stanu naszych wód morskich. Woda to nie śmietnik; chroniąc rzeki mówisz Chroń Morze!
Czytaj więcej
Chroń morze! Foka szara – zagrożona perła Bałtyku
21 kwietnia 2021
Morze Bałtyckie to jedno z najpłytszych i najbardziej zanieczyszczonych mórz na świecie. Działając na rzecz ochrony Bałtyku poprawiamy warunki życia flory i fauny, w tym rodzimych gatunków fok. Sprawdź co możesz zrobić dla morza, aby fokom żyło się coraz lepiej i chroń morze!
Czytaj więcej
Chroń morze! Powstaje pakiet strategicznych działań dla Bałtyku
22 marca 2021
Zapobieganie degradacji środowiska morskiego, eliminowanie zanieczyszczeń i odtwarzanie ekosystemów - propozycje konkretnych działań w tych obszarach będą efektem II, kluczowego etapu aktualizacji Programu Ochrony Wód Morskich (aPOWM). Towarzyszyć mu będzie ocena oddziaływania na środowisko wypracowywanych...
Czytaj więcej
Rozpoczęcie II etapu aPOWM
15 stycznia 2021
Zapobieganie degradacji środowiska morskiego, eliminowanie zanieczyszczeń i odtwarzanie ekosystemów - propozycje konkretnych działań w tych obszarach będą efektem II, kluczowego etapu aktualizacji Programu Ochrony Wód Morskich (aPOWM). Towarzyszyć mu będzie ocena oddziaływania na środowisko wypracowywanych...
Czytaj więcej
Rozmiar czcionki
Kontrast